Napsali o nás

Zaměstnanci se zabydleli na pracovišti

4/2/2020 9:53:06 PM

Zaměstnanci největší české papírny Mondi Štětí na Litoměřicku přišli kvůli přibývajícímu počtu osob nakažených novým koronavirem za vedením firmy s návrhem, že nejbezpečnějším řešením pro jejich rodiny i kolegy bude zůstat v práci nepřetržitě, tedy i mezi jednotlivými směnami.

V celém provozu panují od počátku výskytu koronavirové nákazy přísná hygienická opatření. Zaměstnanci však chtěli riziko nákazy dále minimalizovat a jako nejefektivnější způsob ochrany vyhodnotili život na pracovišti. Možnost zůstat v areálu Mondi využilo již více než 60 zaměstnanců ze 140.

„Zpočátku byly podmínky pro ubytování skromné, ale neustále je zlepšujeme. Zaměstnancům obstaráváme každodenní nákupy a jídlo a snažíme se, aby se tu cítili pohodlně a nic jim nechybělo. Zajistili jsme jim proto televize a DVD přehrávače, na přání jsme pak pořídili šipky, a dokonce i stroje na cvičení,“ uvedl generální ředitel Mondi Štětí Roman Senecký, kterého iniciativa zaměstnanců potěšila.

Pro ubytování pracovníků jsou využívány prázdné kanceláře a konferenční místnosti. Na každém oddělení je k dispozici pračka se sušičkou pro praní osobního oblečení, vybavená kuchyňka se zásobou pitné vody, kávy a vitaminů. Podle bezpečnostních a hygienických opatření je v tuto chvíli možné takto ubytovat až 95 zaměstnanců.

Jak tvrdí zaměstnanec útvaru energetiky, je nákaza koronavirem velice reálná hrozba pro všechny pracovníky. „Proto jsme hned začali přemýšlet o tom, jak tomu předejít a udržet provoz v chodu. Je o nás dobře postaráno, a pokud to bude nutné, jsme ochotni takto vydržet po celou dobu nouzového stavu. A ta trocha nepohodlí určitě není argument, proč to nezkusit,“ řekl zaměstnanec firmy pro Právo.

„Oceňuji, s jakou energií se semkli proti společné hrozbě. Obrovský dík patří také jejich rodinám, které tuto iniciativu podpořily, a hlavně umožnily,“ zdůraznil Senecký. Aby papírny mohly jet v nepřetržitém provozu, je pro Štětí velmi důležité. Mondi zajišťuje pro město mimo jiné dodávky tepla, či štění odpadních vod a také páru do prádelny, která má na starosti čisté oblečení a lůžkoviny pro řadu nemocnic.

Závod je důležitým producentem papíru pro balené zboží, který je nyní takřka nepostradatelný. (koc)


Mondi-Štětí__1.jpg


Tisk: Právo Jihozápadní Čechy 2.4.2019

Online: Novinky.cz 5.4.2020
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/nejen-domovy-duchodcu-kvuli-koronaviru-bydli-v-praci-i-zamestnanci-papiren-40319408

Online: Svět balení.cz 7.4.2020
https://www.svetbaleni.cz/2020/04/07/zamestnanci-mondi-steti-se-zabydleli-primo-na-pracovisti/

Tisk: Svět balení 26.5.2020

Kontakt
  • Michala Prošková
  • Project leader
 
  • mob: +420 602512120
  • Email: michala.proskova@mondigroup.com
>
Objevil se problém, který není na vašem přijímači. Za případné nepohodlí se omlouváme. Můžete zkusit stránku Obnovit a poté se vrátit na hlavní stránku 🗙