Napsali o nás

Mondi Štětí pomáhá regionu v boji proti koronaviru

4/20/2020 10:50:32 PM

Mondi Štětí se svými mnohými externími aktivitami dlouhodobě řadí mezi nejvýznamnější patrioty regionu. Kromě pravidelně vypisovaných projektů se v této mimořádně náročné době Mondi rozhodlo podpořit region propojením s místními organizacemi. Ve společné snaze zmírnit šíření koronaviru tak Mondi pomáhá s výrobou a distribucí roušek do první linie a nejvíce ohroženým občanům.

Pro štětský Sbor dobrovolných hasičů, který má na starosti shromažďování a distribuci ochranných pomůcek pro město a okolí, zorganizovalo Mondi sbírku látek a zároveň poskytlo několik nových šicích strojů. Vlastní stroje zapůjčili i zaměstnanci Mondi, a tak se společnými silami podařilo během 14 dní našít 4217 roušek. Ty byly následně rozvezeny do potřebných organizací z okresů Litoměřice a Mělník, ale i jednotlivcům, kteří měli o roušky zájem.

Mondi Štětí také dlouhodobě spolupracuje s místní organizací Kiwanis, která se svými projekty a aktivitami soustředí především na mladé lidi a děti v nesnázích. Kiwanis své úsilí v těchto dnech zaměřil na šití a distribuci dvouvrstvých roušek s vloženým nanovláknem, které jsou vhodné především pro zdravotníky a seniory. „Z fondu projektu Patriot bezpečně jsme darovali 35 000 Kč na nákup nanomateriálu, plátna a tkalounů, a díky tomu jsme pomohli zajistit lepší ochranu pro ty, kteří jsou v první linii nebo jsou nejvíce ohrožení,“ sdělila Michala Prošková, CSR manažerka Mondi Štětí. Do této chvíle již bylo distribuováno do nemocnic, praktickým lékařům a sociálním službám 1500 ks těchto speciálních roušek.

V Mondi reagují i na přímé žádosti obchodních partnerů a organizací. Například záchranné zdravotní službě v Roudnici nad Labem dodalo Mondi overaly, rukavice a dezinfekce. Firmě Adient z Roudnice nad Labem, která se specializuje na šití autopotahů, doručilo Mondi speciální hydrofilní materiál na 50 tis. kusů roušek, ze kterého je následně Adient našil a rozvezl mezi občany Roudnice nad Labem a další instituce, které se potýkaly s jejich nedostatkem.

Nejaktuálnějši aktivitou společnosti Mondi je distribuce dezinfekce občanům města Štětí – kdo se dostaví na městské koupaliště, odnese si z distribučního místa 0,5l dezinfekce. Dezinfekce je pro občany připraveno 2000l, tedy pro 4000 dávek.

„Díky skvělým vztahům, které vzhledem k dlouhodobé a aktivní spolupráci s partnerskými organizacemi máme, jsme okamžitě věděli, kam naši pomoc regionu směřovat rychle a efektivně. Kromě našich partnerů patří obrovský dík také našim zaměstnancům a jejich rodinám, protože bez nich by takováto pomoc nebyla možná,“ uzavírá toto téma Milena Hucanová, manažerka komunikace.


Snímek obrazovky 2020-06-06 v 22.56.11.png


Online: Litoměřický deník.cz 20.4.2020
https://litomericky.denik.cz/ctenar-reporter/mondi-steti-pomaha-regionu-v-boji-proti-koronaviru-20200426.html

Online: Metro.cz 21.4.2020
https://www.metro.cz/mondi-steti-pomaha-regionu-v-boji-proti-koronaviru-f89-/protext.aspx?c=A200421_162205_metro-protext_wei

Online: Metro.cz 27.4.2020
https://www.svetbaleni.cz/2020/04/27/pomoc-mondi-se-zameruje-na-organizace-v-okoli-zavodu/

Kontakt
  • Michala Prošková
  • Project leader
 
  • mob: +420 602512120
  • Email: michala.proskova@mondigroup.com
>
Objevil se problém, který není na vašem přijímači. Za případné nepohodlí se omlouváme. Můžete zkusit stránku Obnovit a poté se vrátit na hlavní stránku 🗙