Mondi v médiích

Společnost Mondi představila nový monomateriálový recyklovatelný sáček

10/14/2021 10:10:00 AM

Společnost Mondi uvedla na trh sáček RetortPouch Recyclable, monomateriálové řešení, které je alternativou vysoce bariérového filmu z hliníku. Vak je plně recyklovatelný. Podle Mondi může její vysoce bariérový sáček nahradit složité vícevrstvé, nerecyklovatelné obaly pro řadu potravin a tekutých krmiv pro domácí zvířata. Sáček nalezne využití u vlhkých nebo polovlhkých potravin, které jsou tepelně upravovány v proudových nebo horkovodních retortových nádobách. Tímto krokem dojde ke sterilizaci potraviny. Sáček RetortPouch Recyclable je alternativou hliníku, který se obvykle používá k dosažení těchto vlastností. Nahrazuje ho vysoce bariérová fólie, která vydrží vysoké teploty při zpracování výrobku. Monomateriálové sáčky jsou plně recyklovatelné a jsou součástí cíle, aby všechny její produkty byly do roku 2025 opakovaně použitelné, recyklovatelné nebo kompostovatelné. Společnost Mondi produkt testovala a zkoumala více než dva roky, aby zajistila jeho kýžené vlastnosti.

Udržitelnost jako priorita

„Udržitelnost je pro společnost Mondi nejvyšší prioritou a my jsme odhodláni zpřístupnit tuto inovaci všem našim zákazníkům pomocí našeho prozákaznického přístupu,“ uvádí Eveline Wagner-Hahn, generální ředitelka společnosti Mondi Korneuburg. „Naše plně recyklovatelné řešení pomáhá snižovat ekologickou stopu produktu a zákazníci si mohou být jisti, že jejich výrobky budou během výroby a přepravy zcela chráněny. Toto je další příklad naší odbornosti při vytváření udržitelných obalů na potraviny a poskytování oběžně řízených řešení, která fungují pro zákazníka, koncového uživatele, a především pro životní prostředí,“ dodává Wagner-Hahn. Začátkem tohoto měsíce vyvinula společnost Mondi papírový sáček pro maloobchodní trh v Jižní Africe, který je podle ní šitý na míru regionálnímu klimatu. Sáček zachovává celistvost produktů, které se uvnitř netrhají. Mimo jiné stojací vak vyvinutý společností Mondi a Wener & Mertz získal cenu Storecardcard ve všech kategoriích a stal se certifikovaným produktem Cradle to Cradle jako první flexibilní balíček na světě.


Online: 14.10.2021

https://www.svetbaleni.cz/2021/10/14/spolecnost-mondi-predstavila-novy-monomaterialovy-recyklovatelny-sacek/


Kontakt
  • Kristýna Deutschová
Mondi Group
>
Objevil se problém, který není na vašem přijímači. Za případné nepohodlí se omlouváme. Můžete zkusit stránku Obnovit a poté se vrátit na hlavní stránku 🗙