Napsali o nás

Dvorek proměnili v zahradu

25.06.2020 8:57:30

Zarostlý dvorek za domem v roudnické Masarykově ulici, kde sídlí Sociálně terapeutická dílna organizace Naděje, se proměnil k nepoznání. Na místě, které původně nebylo příliš využívané, nyní roste různá zelenina, spousta bylinek a nechybí tu ani malé jezírko a pítko pro ptáky. Užitková zahrada, která začala vznikat letos na jaře, poslouží zdravotně postiženým klientům dílny při dalším rozvíjení jejich pracovních dovedností. Prohlédnout si nově otevřenou zahradu a další prostory dílny mohla včera v rámci Dne otevřených dveří také široká veřejnost. 

Vedoucí roudnické a štětské pobočky Josef Průša uvedl, že peníze na vybudování zahrady se podařilo získat prostřednictvím grantového projektu papírenské firmy Mondi Štětí. „Přispěli nám i další sponzoři, díky tomu jsme mohli zahradu zrealizovat,“ poznamenal Průša. Původně měla dílna na své činnosti v domě k dispozici jen dvě místnosti. Poté, co se z něj odstěhoval jeho majitel, nabídl Naději k využití také zahradu. Klára Šafr, která Sociálně terapeutickou dílnu vede, popsala, že proměna dvorku začala na začátku dubna. „Bylo to v době, kdy platila omezení kvůli koronaviru, takže zpočátku na ní pracoval jen náš personál. Od 25. května se do dílny mohli vrátit klienti, kteří se k nám přidali,“ popsala Šafr s tím, že podoba zahrady není ještě finální. Přibýt tam mají například keříky angreštu a rybízu a také solární osvětlení. „Výpěstky ze zahrady poslouží poté našim klientům jako ingredience při nácviku připravování jídla v kuchyni, což je jejich oblíbená činnost,“ poznamenala vedoucí dílny.


Dvorek proměnili v zahradu.jpg


Tisk: Litoměřický deník 25.06.2020

Online: Litoměřický deník.cz 25.6.2020
https://litomericky.denik.cz/zpravy_region/zahrada-nadeje-roudnice-20200625.html

Online: Naděje.cz 1.7.2020
https://www.nadeje.cz/archiv_zpravodajstvi?open=11666

Kontakt
  • Michala Prošková
  • Project leader
Mondi Group
>
Objevil se problém, který není na vašem přijímači. Za případné nepohodlí se omlouváme. Můžete zkusit stránku Obnovit a poté se vrátit na hlavní stránku 🗙